CEF Can Mir Notícies

El Club Escola de Futbol Can Mir col·labora al projecte “Rubiclak”

20/05/2021
Comunicació

La nostra entitat col·labora amb l’Ajuntament de Rubí i l’entitat APDIR (Associació de Persones amb Diversitat Intel·lectual de Rubí) al projecte “Rubiclak”, que afavoreix el reciclatge de l’oli de cuina.

El Club Escola de Futbol Can Mir col·labora al projecte “Rubiclak”

Participa reciclant l’oli de cuina i a un projecte d’inserció laboral de persones amb discapacitat!

#CEFCanMir #DOliNiUnaGotaPerlAiguera
#CEFCanMir #DOliNiUnaGotaPerlAiguera

La nostra entitat col·labora amb l’Ajuntament de Rubí i l’entitat APDIR (Associació de Persones amb Diversitat Intel·lectual de Rubí) al projecte “Rubiclak”, que afavoreix el reciclatge de l’oli de cuina.

Cada litre d’oli pot arribar a contaminar 10.000 litres d’aigua. Moltes vegades, pels hàbits o pel desconeixement llencem l’oli per l’aigüera, el que suposa un nivell de contaminació molt important de les aigües.

El projecte “Rubiclak” permet canviar aquests hàbits i donar una segona vida a aquest tipus de residu, que es converteix en biodièsel, i que suposa un recurs renovable menys contaminant que els combustibles fòssils.

A banda de la vessant mediambiental, aquest projecte va néixer per poder crear llocs de treball pels joves amb discapacitat de la nostra ciutat, el que aporta un valor solidari afegit a aquest projecte. Els llocs de feina es creen a l’etapa de buidat, rentatge, assecat i d’altres que requereix manipular els “clakis”.

El procediment és molt senzill: podeu passar a recollir el “claki”, l’ampolla on dipositareu l’oli, a les instal·lacions de la Zona Esportiva Municipal de Can Mir (Camí del Racó, 1-9 de Rubí). Una vegada ple, el lliurareu novament a les nostres instal·lacions i es farà arribar a l’empresa que produeix biodièsel, i us donarem un de nou.

Podeu recollir el “claki” i retornar-lo cada dimarts i dijous de 16.30 a 20.30 hores al local social del CEF Can Mir. Si teniu algun dubte, podeu adreçar-vos al Club mitjançant el telèfon 607.722.071 o 937.445.262 (local social).

  • Si teniu algun dubte, podeu adreçar-vos al Club al telèfon 607.722.071
  • NOTICIA PUBLICADA EN ALTRES MITJANS: