CEF Can Mir Notícies

Millores a l’escola de Bouloucounda (Senegal)

28/01/2022
Comunicació

L’escola de Bouloucounda, el poblat senegalès amb el que col·labora el Club Escola de Futbol Can Mir, ha millorat les seves aules.

Millores a l’escola de Bouloucounda (Senegal)

L’escola de Bouloucounda, el poblat senegalès amb el que col·labora el Club Escola de Futbol Can Mir, ha millorat les seves aules.

Un dels objectius del nostre projecte de cooperació era la millora de l’escola. Durant el viatge dels nostres voluntaris al gener de 2020, l’aula es va informatitzar per afavorir la tasca dels mestres i dels alumnes, i es va instal·lar un generador elèctric.

En aquesta ocasió, i amb la venda de productes de la zona, com sandàlies, així com les aportacions econòmiques de col·laboradors i del CEF Can Mir, s’han pogut rehabilitar uns 50 pupitres, que només comptaven amb l’estructura de ferro. Mbanding i Diouf s’han encarregat de la tasca sobre el terreny i el cost ha estat de 500 euros.

La previsió és la reparació de 50 pupitres més i des de la nostra entitat agrairem qualsevol aportació que ens ajudi a millorar les condicions d’aquests nens i nenes.

Si voleu col·laborar podeu fer una aportació econòmica al compte de la nostra entitat:

 

ES74 0081 0347 7500 0140 1743 indicant al concepte “Solidaritat amb Bouloucounda”.