CEF Can Mir Notícies

Millora de les instal·lacions de la ZEM Can Mir

03/07/2020
Comunicació

Durant les darreres setmanes el Club ha realitzat millores a la Zona Esportiva Municipal de Can Mir, una inversió que ha estat possible amb l’aportació de materials per part de l’Ajuntament de Rubí i la feina dels col·laboradors de l’entitat.

Millora de les instal·lacions de la ZEM Can Mir

#CEFCanMir Instal·lacions
#CEFCanMir Instal·lacions

Durant les darreres setmanes el Club ha realitzat millores a la Zona Esportiva Municipal de Can Mir, una inversió que ha estat possible amb l’aportació de materials per part de l’Ajuntament de Rubí i la feina dels col·laboradors de l’entitat.

Les millores han consistit en dignificar l’edificació on es troben els vestuaris i espais de serveis (infermeria, magatzem i taller) i dels lavabos. L’estat d’aquests espais patien de les mancances i una incorrecta execució de les obres inicials, finalitzades a l’abril del 2015.

Si bé les instal·lacions estan cedides per l’Ajuntament per tal que les gestioni la nostra entitat, mantenim com a criteri realitzar inversions anuals amb recursos propis del Club per millorar un espai que és de tothom i mereix les condicions més dignes. Al mes de setembre executarem la segona fase dels treballs d’adequació d’aquest espai.

Recordem que després del compromís per part de l’Alcaldessa i el Regidor d’Esports (al novembre de 2018) de fer una millora integral de les instal·lacions, el que inclouria entre altres, camp de gespa de futbol 11, la nostra entitat va presentar un projecte per dotar a aquesta part de Rubí d'unes instal·lacions esportives, socials i de lleure pel gaudi dels veïns i les entitats del barri i de la ciutat. Trobareu el contingut del projecte al següent enllaç del nostre web:

#CEFCan Mir Instal.lacions
#CEFCan Mir Instal.lacions