CEF Can Mir Notícies

Meravellosa jornada a l’Open Day de la Fundació Johan Cruyff

06/10/2022
Comunicació

L’esdeveniment ha tingut lloc aquest dijous al Complex Esportiu La Mar Bella de Barcelona.

Meravellosa jornada a l’Open Day de la Fundació Johan Cruyff

Després d’una aturada obligats per la pandèmia, la Fundació Johan Cruyff ha organitzat novament l’Open Day, una jornada multiesportiva on han participat més d’un miler de nens i nenes que han gaudit amb diferents disciplines esportives, i així poder descobrir la que millor s’adapta a les seves capacitats. Un dels objectius de la Fundació Johan Cruyff és motivar als nens perquè incorporin l’esport a les seves vides.

El CEF Can Mir ha tingut l’oportunitat de participar amb onze voluntaris que han donat suport a l’activitat vinculada al futbol.

El nostre club participa al “Grup Motor” de la Fundació des fa un any, i té una sintonia absoluta amb la filosofia de l’entitat i de la gran persona i esportista que va ser el Johan. El seu llegat s’ha viscut avui amb intensitat i s’ha expressat amb la felicitat dels nens i nenes que han participat.

Agraïm la feina dels nostres voluntaris, a la Janaina i la Laura per facilitar la nostra tasca, al Marc Botella i a la Pati Roura per la confiança i el suport cap a la nostra entitat, i a la Susila Cruyff mantenir la flama de l’esperit del “mestre” amb intensitat.

Notícies relacionades