CEF Can Mir Notícies

L’equip Juvenil del CEF Can Mir entrenarà a les instal·lacions del CF Juventud 25 de septiembre

30/09/2020
Comunicació

Dimarts passat va tenir lloc el primer entrenament de l’equip Juvenil del CEF Can Mir a les instal·lacions municipals del 25 de setembre de Rubí.

L’equip Juvenil del CEF Can Mir entrenarà a les instal·lacions del CF Juventud 25 de septiembre.

#CEFCanMir Entrenament Venti
#CEFCanMir Entrenament Venti

 

Dimarts passat va tenir lloc el primer entrenament de l’equip Juvenil del CEF Can Mir a les instal·lacions municipals del 25 de setembre de Rubí. Això ha estat possible gràcies a la bona predisposició del club rubinenc cedint el seu camp els dimarts i els dijous, davant la impossibilitat de fer-ho en altres instal·lacions municipals.

En aquest sentit, i condicionats pel COVID-19, el nostre equip només podia entrenar un dia a la setmana a Can Roses 2 a partir de les 21.30 hores, temps insuficient i horaris que no permetrien tornar a casa a molts jugadors. Des del nostre Club es van fer gestions amb la Unió Atlètica Rubí que ens cedia l’ús del camp de futbol esmentat a partir de les 16.00 hores, voluntat i gestió que agraïm, però que era incompatible amb els estudis i les activitats dels nostres jugadors en aquests horaris.

Gràcies al CF Juventud 25 de septiembre serà possible realitzar els entrenaments en unes condicions òptimes per afrontar la competició de la FCF (Federació Catalana de Futbol) que començarà d’aquí a unes setmanes. Aquest fet demostra la sensibilitat del “Venti” i dels seus responsables cedint les seves instal·lacions i que la bona predisposició i l’acord de les entitats rubinenques permet resoldre aquestes necessitats.

Cal assenyalar que l’equip Juvenil del CEF Can Mir està composat per joves acollits apassionats pel futbol i que provenen de diferents localitats. Aquest equip la temporada passada comptava amb un número important de jugadors acollits a Rubí i que tutela la cooperativa ISOM, i aquest any l’equip es veurà reforçat amb joves de Sabadell de la mà de la Fundació Iniciatives Solidàries, així com de la cooperativa Gedi, provinents de Vilafranca, Badalona i Terrassa.

Els jugadors van gaudir d’un entrenament dirigit pel Xavi Mas i l’Alfred Pedret, entrenador de l’equip, i els responsables de les diferents cooperatives i fundacions d’acollida es van conèixer i van compartir experiències de la tasca que realitzen, tasca que considerem fonamental per dignificar la vida d’aquests joves i ajudar-los a formar-se en aspectes educatius, culturals i professionals. Agraïm des de la nostra entitat el gran treball que estan duent a terme.

En aquesta sessió d’entrenament vàrem comptar amb la presència del regidor d’Esports Juan López, el president del CF Juventud 25 de septiembre, Jesús García Sirvent, i el membre de la directiva Esteban Camino; que van tenir la oportunitat de conèixer l’activitat i als responsables i tutors d’aquests joves. Agraïm també les seves gestions per fer possible aquest acord entre les entitats.

Notícies relacionades publicades a altres mitjans:

CEF Can Mir

En línia

CEF Can Mir

Hola. 👋

Aquest és el What'sApp del Club Escola de Futbol Can Mir. Com podem ajudar-te?

07:29