CEF Can Mir Notícies

Gràcies campions i campiones!

18/07/2021
Comunicació

El nostre equip Sènior “A” de diversitat funcional es va proclamar campió de la segona divisió de WeLeague7 la temporada passada.

Gràcies campions i campiones!

#CEFCanMir #DiversitatFuncional Campions
#CEFCanMir #DiversitatFuncional Campions

La paraula campions il·lustra molt bé la fotografia que acompanya la noticia. El nostre equip Sènior “A” de diversitat funcional es va proclamar campió de la segona divisió de WeLeague7 la temporada passada i fa uns dies van celebrar amb tots els honors aquesta gran fita.

Però volem fer extensiva aquesta consideració a tots els nostres jugadors i jugadores, a les seves famílies, als equips de les diferents categories, a l’equip tècnic, als voluntaris, a les entitats amb les que treballem “colze a colze” i a tots aquells que col·laboren amb el Club Escola de Futbol Can Mir des de diferents àmbits.

Les dues passades temporades han estat molt complicades per l’impacte de la COVID-19. Les restriccions lògiques de les activitats, les pors de les famílies, i l’esforç de feina i econòmic que moltes entitats esportives de tot arreu han hagut de gestionar ha estat una constant.

Pel que fa la nostra entitat hem estat rigorosos en posar pel davant la prevenció i la salut. També en garantir que la nostra gent pogués fer el que més li agrada: gaudir amb el futbol.

Aquesta temporada també ha estat intensa pel que fa la tasca esportiva, social, de inclusió i de cooperació internacional que desenvolupa el Club. Tant mateix, hem obert algunes línies de futur per ampliar l’oferta esportiva i social, millorar l’organització interna, i plantejar el nostre futur a partir de la gran noticia de la millora de les instal·lacions de la Zona Esportiva de Can Mir. Sense oblidar que el proper agost complirem el 25è aniversari del nostre naixement i traslladant l’estima a tota la gent que ha fet possible arribar fins aquí des de 1996.

Properament anunciarem un acord de col·laboració que obrirà les portes i l’oferta al futbol sala que oferirà la nostra entitat, i també que la propera temporada comptarem amb un recurs que no existia: que els nostres nens i joves amb diversitat funcional i els menors acollits puguin participar en l’àmbit competitiu, conseqüència de la gestions del nostre Club davant els ajuntaments de la comarca.

Agraïm a tots els nostres campions i campiones la seva fidelitat i complicitat en aquests difícils temps. Al setembre iniciem una temporada plena de nous projectes que garantiran que la nostra filosofia del “futbol per a tothom” i afegiríem, “i molt més”, sigui novament realitat, i que el Club Escola de Futbol Can Mir continuï fent-se gran. Mil gràcies a tots i a totes!

 

 

 


CEF Can Mir

En línia

CEF Can Mir

Hola. 👋

Aquest és el What'sApp del Club Escola de Futbol Can Mir. Com podem ajudar-te?

06:37