CEF Can Mir Notícies

Èxit de participació i molta emoció al 3er. Torneig de Futbol Inclusiu de Can Mir

28/02/2022
Comunicació

Dels 6 equips participants, per a 4 era la primera vegada que més enllà dels entrenaments jugaven un partit de futbol.

Èxit de participació i molta emoció al 3er. Torneig de Futbol Inclusiu de Can Mir

El passat 27 de febrer es va viure a Can Mir una jornada meravellosa i plena d’emocions, on els protagonistes van ser els nens i nenes amb diversitat funcional que van gaudir amb passió del futbol.

L’assistència va ser multitudinària; l’esdeveniment amb més participació a l’historia del Club. Més de 300 persones, entre esportistes, famílies, representants institucionals, entitats, voluntaris y públic en general, van gaudir d’una jornada inoblidable.

El esportistes dels equips de l’entitat (Infantil-Cromosuma, Infantil-RubíTEA, i Sènior DF), i els Invencibles de Sant Cebrià de Vallalta - Maresme-, i els UDV Guerreros de Viladecans (Infantil i Sènior - Baix Llobregat-), van disputar 5 partits que van fer les delícies de tothom.

Si bé considerem que els campions son tots, el Torneig va tenir els següents guardons:

 - Campió – Sènior CEF Can Mir–Horitzó.

 - Subcampió – Sènior UDV Guerreros de Viladecans “A”

 - Campió – Infantil UDV Guerreros de Viladecans “B”

- Subcampió – Infantil CEF Can Mir-Cromosuma

- 3er. classificat – Infantil CEF Can Mir-RubíTEA

- 4art. classificat – Infantil Invencibles Sant Cebrià

Com dèiem anteriorment la jornada va ser molt intensa en emocions i, si bé n’érem conscients, es va demostrar que pels nens i nenes participants el fet jugar partits té un impacte emocional i anímic molt positiu. Dels 6 equips participants, per a 4 era la primera vegada que més enllà dels entrenaments jugaven un partit de futbol. De l’arbitratge dels 5 partits es va fer càrrec l’Eusebi, col·legiat de la Federació Catalana de Futbol; un àrbitre amb molts anys de veterania i que va fer una tasca pedagògica i tècnica impressionant amb els jugadors.

Agraïm i destaquem l’assistència de representants de tots els grups municipals del Consistori, així com d’altres que no tenen representació institucional. Ho valorem com a molt rellevant i un reconeixement dels representants del poble cap a la tasca que fem al CEF Can Mir. També, i molt especialment, a l’Alcaldessa de Rubí, Anna Maria Martínez i als membres de l’equip de govern municipal, amb els que vam tenir l’oportunitat de compartir l’evolució de la nostra entitat, els nostres projectes, les nostres carències i necessitats, i els aspectes relatius al desenvolupament del projecte de millora de les instal·lacions del ZEM Can Mir, un somni que poc a poc es va convertint en realitat.

Per al CEF Can Mir aquest esdeveniment va ser una oportunitat per mostrar que, sent una entitat modesta en recursos, podem fer realitat el #FutbolPerATothom”, i animem a altres entitats a que tinguin un compromís ferm amb les persones més vulnerables, més enllà del palmarès o les qüestions estrictament esportives. Comencem a ser un referent del futbol inclusiu i integrador al nostre país, però ens agradaria ser un més.

També la jornada va servir per a posar a prova la nostra entitat. La capacitat de convocatòria i l’elevada participació, l’atenció que vam oferir als nostres visitants, o la seriositat i solvència organitzativa que hem dut a terme abans i durant l’esdeveniment, creiem que han estat les claus de l’èxit d’aquesta edició del Torneig de Futbol Inclusiu. Tot això no hagués estat possible sense la col·laboració dels nostres voluntaris i voluntàries, que han fet una tasca encomiable, entusiasta, i digna de reconèixer i d’agrair que ens fan encara més Club.


Entrega de trofeus

RubiTEA

CromoSuma

Sènior DF

NOTÍCIA A ALTRES MITJANS

El CEF Can Mir celebra la tercera edició del torneig de futbol inclusiu
El CEF Can Mir celebra la tercera edició del torneig de futbol inclusiu

Entrevista a Jordi Peiró, President del CEF Can Mir, a Ràdio Rubí

CEF Can Mir

En línia

CEF Can Mir

Hola. 👋

Aquest és el What'sApp del Club Escola de Futbol Can Mir. Com podem ajudar-te?

00:21