CEF Can Mir Notícies

Èxit de la Jornada de portes obertes amb RubíTEA

25/11/2019
Comunicació

Diumenge 24 de novembre va tenir lloc a la Zona Esportiva Municipal de Can Mir la Jornada de portes obertes, organitzada per RubíTEA i la nostra entitat, i amb la col·laboració del CE Horitzó i l’entitat de lleure Associació Riu Roig.

Èxit de la Jornada de portes obertes amb RubíTEA

Diumenge 24 de novembre va tenir lloc a la Zona Esportiva Municipal de Can Mir la Jornada de portes obertes, organitzada per RubíTEA i la nostra entitat, i amb la col·laboració del CE Horitzó i l’entitat de lleure Associació Riu Roig.

L’objecte de la jornada era que els nens i nenes de RubíTEA, així com les seves famílies, poguessin conèixer l’activitat esportiva de futbol que oferim el Club Escola de Futbol Can Mir i el CE Horitzó. La jornada va incloure un entrenament, una xerrada amb les famílies i va finalitzar amb un aperitiu.

A la jornada van participar 10 nens, que durant el mes de desembre provaran si els agrada l’activitat de futbol i se senten a gust amb els monitors i els seus companys. A partir del mes de gener, els nens que ho desitgin s’inscriuran a l’equip que s’anomenarà Can Mir-Horitzó. Durant aquesta temporada, aquest equip només tindrà l’activitat d’entrenament, i els prepararem tècnicament per tal que la temporada 2020-2021 puguin competir a la WeLeague7 o altres lligues que considerem més adients en funció de l’evolució de l’equip.

Agraïm a l’entitat RubíTEA la implicació i la tasca per fer possible aquesta jornada, als nens que van participar el seu entusiasme, i especialment a les famílies de l’entitat per la confiança dipositada.