CEF Can Mir Notícies

El CEF Can Mir rep el suport d’En Comú Podem pels projectes de diversitat funcional

18/12/2022
Comunicació

El grup municipal rubinenc realitza donacions a les entitats amb els excedents salarials dels seus regidors i regidores

El CEF Can Mir rep el suport d’En Comú Podem pels projectes de diversitat funcional

El passat 14 de desembre el Club Escola de Futbol Can Mir va rebre per part del grup municipal d’En Comú Podem de Rubí el reconeixement a la seva tasca i una donació econòmica pels projectes que realitza la nostra entitat en l’àmbit de la diversitat funcional.

Aquesta formació política va establir uns límits retributius pels seus càrrecs públics, i els excedents econòmics els hi destina a donar suport a projectes de caràcter social que fan entitats de la nostra ciutat.

En aquesta convocatòria han estat beneficiaris d’aquest reconeixement i suport ASAV, Frater Nadal, la Comissió Catalana d’ajuda al Refugiat i el Club Escola de Futbol Can Mir mitjançant donacions directes de Podem Rubí; i l’AFA de l’Escola d’Educació Especial de Ca n’Oriol i l’Associació Vallès Amics de la Neurologia (AVAN) mitjançant la convocatòria de projectes per part d’En Comú Rubí.

Per a la nostra entitat és molt important aquest reconeixement per la tasca que duem a terme i absolutament necessària l’ajuda econòmica que permetrà continuar amb els projectes de diversitat funcional i d’esport inclusiu, ja que des de l’àmbit públic només rebem la subvenció d’una quinzena part de l’import que estem destinant a aquests projectes des de fa 6 anys.

Volem agrair públicament aquest suport i la nostra felicitació i reconeixement a la tasca que realitzen les altres entitats socials guardonades.