CEF Can Mir Notícies

El CEF Can Mir guardonat als Premis Rubeo d’Or 2019

23/11/2019
Comunicació

El Club Escola de Futbol Can Mir ha estat guardonat per la seva tasca destinada a fomentar els valors esportius, anomenada “En volem cinc”.

El CEF Can Mir guardonat als Premis Rubeo d’Or 2019

Recollida premi
Recollida premi

Divendres 22 de novembre va tenir lloc al Teatre La Sala la 2a. edició dels “Premis Rubeo d’Or”, esdeveniment organitzat per l’Ajuntament de Rubí que reconeix els èxits esportius dels clubs i dels esportistes rubinencs. La gala va estar conduïda pel periodista d’esports de TV3 i Catalunya Ràdio, Bernat Soler, i va participar en Victor Sánchez, jugador rubinenc del RCD Espanyol i padrí del nostre equip de diversitat funcional.

 

En aquesta edició, el Club Escola de Futbol Can Mir ha estat guardonat per la seva tasca destinada a fomentar els valors esportius, anomenada “En volem cinc”. La temporada passada els equips de les categories benjamí, aleví i cadet A i B, que jugaven a les lligues del Consell d’Esports del Vallès Occidental – Terrassa, van aconseguir la totalitat dels punts pels valors i per les actituds d’esportivitat mostrades al terreny de joc.

Per a nosaltres aquesta fita té un valor especial, ja que ens enorgulleix més aquest reconeixement que els resultats, èxits esportius o palmarès final de la competició. No obstant així, cal recordar que tres equips dels que citàvem vam aconseguir la primera posició en els campionats que van disputar, qüestió que també mostra el nivell d’aprenentatge que aspirem donar als nostres jugadors i que el seu esforç ha tingut una plasmació al terreny de joc.

Felicitem també pel mateix reconeixement a l’Esportiu Rubí Futbol Sala i a l’Escola Maristes de Rubí. També ho fem molt especialment al CE Horitzó, socis i amics de la nostra entitat, que va rebre el guardó pels seus equips de bàsquet adaptat A i B.

La nostra entitat proposarà a l’Ajuntament de Rubí que, a la propera edició, aquests guardons i reconeixements també es facin extensius a la implicació social dels clubs i dels esportistes, com element motivador per tal que hi hagi una actitud afavoridora de la inclusió, la integració, la solidaritat  i els valors que tant necessita la nostra societat.

 

CEF Can Mir

En línia

CEF Can Mir

Hola. 👋

Aquest és el What'sApp del Club Escola de Futbol Can Mir. Com podem ajudar-te?

00:40