CEF Can Mir Notícies

Comença la lliga de la 4a. Divisió de FEDAMAR a Can Mir

21/11/2022
Comunicació

Comença la lliga de la 4a. Divisió de la WeLeague7 de FEDAMAR a Can Mir.
A l’Open Day els esportistes i les famílies van gaudir d’una jornada plena d’emocions, bona convivència i companyerisme.

Comença la lliga de la 4a. Divisió de la WeLeague7 de FEDAMAR a Can Mir

El passat diumenge 20-11 va tenir lloc l’inici de la 4a. Divisió de la lliga organitzada per FEDAMAR. L’esdeveniment es va realitzar a les instal·lacions de la Zona Esportiva Municipal Can Mir (Rubí).

Participen en aquesta competició, a banda de 2 equips del CEF Can Mir (el “C” i el “D”, compartits amb RubíTEA i CromoSuma respectivament), la Penya Barcelonista Sant Vicens dels Horts “C”, la UE Cornellà “C”, el Vilafranca, i el Viladecans “B”.

La seva estructura és diferent a les de les 3 divisions fins ara existents, ja que les normes són més flexibles, les jornades es realitzaran una vegada al mes, jugaran alhora tots els equips cada jornada a unes instal·lacions úniques, combinaran el futbol sala amb el futbol 7, comptaran amb 4 parts de 10 minuts cadascuna; i al finalitzar la jornada tindrà lloc l’anomenat “3er. temps”, que consisteix en convidar a un aperitiu col·lectiu als assistents per part del club amfitrió.

Agraïm a FEDAMAR que hagi proposat a la nostra entitat l’organització d’aquest Open Day, i som conscients i estem convençuts que aquesta 4a. Divisió anirà incorporant més equips al llarg d’aquesta temporada i de les properes.

També volem agrair als diferents clubs, esportistes i famílies la seva entusiasta participació, i molt especialment als voluntaris de la nostra entitat per la seva tasca que va fer possible que la jornada fos un èxit.

 

FOTOGRAFIES DE LA JORNADA

Infantil RubiTEA

Infantil CromoSuma

Sènior DF A