CEF Can Mir Notícies

Acord CEF Can Mir amb Iniciatives Solidàries

23/04/2021
Comunicació

El Club Escola de Futbol Can Mir i la Fundació Iniciatives Solidàries signen un acord per afavorir l’activitat esportiva de joves acollits

El Club Escola de Futbol Can Mir i la Fundació Iniciatives Solidàries signen un acord per afavorir l’activitat esportiva de joves acollits

#CEFCanMir #IniciativesSolidaries
#CEFCanMir #IniciativesSolidaries

El passat 15 d’abril la nostra entitat i la Fundació Iniciatives Solidàries van signar el conveni de col·laboració que suposarà la participació d’aquests joves als equips de l’entitat. Si bé ja participaven des de fa uns mesos, el conveni formalitza aquesta situació.

L’acord implicarà la seva integració en l’equip juvenil del Club, on comptaran amb els professionals necessaris per desenvolupar la pràctica del futbol, l’aportació del material i els recursos necessaris per fer-la efectiva, i la realització d’activitats de caràcter social, formatiu i cívic en col·laboració amb altres entitats i professionals de la nostra ciutat.


Més enllà de la vessant esportiva, els objectius dels signants parteixen de la necessitat de fer pedagogia i sensibilitzar a la població sobre l’acolliment i la integració d’aquests joves, que provenen d’altres països i que han hagut d’abandonar la seva terra i les seves famílies per tenir una expectativa de vida millor.


La Fundació Iniciatives Solidàries, que va néixer a finals dels anys 80, és una ONG d’acció social que està al servei de qui més ho necessita. Té com a missió fomentar l’autonomia de les persones que viuen en risc d’exclusió social, contribuint al seu empoderament i a la seva inserció amb l’objectiu d’aconseguir el major grau d’integració a la nostra societat. Ambdues entitats compartim la necessitat de ser agents de canvi i transformació social, i donar resposta a les necessitats dels que tenim més a prop.


La majoria de joves que hi participen són del centre Costabona de Sabadell i realitzen l’activitat esportiva des de l’inici de la temporada conjuntament amb els jugadors provinents de la cooperativa ISOM, que compta amb una casa d’acollida a Rubí, i de la cooperativa d’iniciativa social GEDI, provinents de la comarca del Garraf.


Cal assenyalar les dificultats que pateix la nostra entitat per gestionar aquest projecte, tant les derivades del COVID-19, les limitacions de les instal·lacions de la Zona Esportiva Municipal de Can Mir, així com de les restriccions imposades per la Federació Catalana de Futbol que no permeten la participació d’aquests joves a les competicions que organitzen.

 

#CEFCanMir #IniciativesSolidaries 2021
#CEFCanMir #IniciativesSolidaries 2021

CEF Can Mir

En línia

CEF Can Mir

Hola. 👋

Aquest és el What'sApp del Club Escola de Futbol Can Mir. Com podem ajudar-te?

07:23