CEF Can Mir Actualitat

La Johan Cruyff Foundation i el CEF Can Mir renoven el conveni de col·laboració.

06/10/2020
Comunicació

La Johan Cruyff Foundation ens va donar un suport imprescindible fa 5 anys per endegar el projecte que havia iniciat el nostre Club, i que va suposar la creació d’un equip de futbol sala amb nens i nenes amb diversitat funcional.

La Johan Cruyff Foundation i el CEF Can Mir renoven el conveni de col·laboració

La Johan Cruyff Foundation i el CEF Can Mir renoven el conveni de col·laboració

La Johan Cruyff Foundation i el CEF Can Mir han renovat el conveni de col·laboració per donar suport al futbol inclusiu i adaptat. Aquest acord és molt important per a la nostra entitat, ja que suposa el reconeixement de la tasca que realitzem per part d’una fundació de prestigi en el món del futbol per a persones amb diversitat funcional.

La Johan Cruyff Foundation ens va donar un suport imprescindible fa 5 anys per endegar el projecte que havia iniciat el nostre Club, i que va suposar la creació d’un equip de futbol sala amb nens i nenes amb diversitat funcional. Aquells temps van ser complicats i durs per tirar endavant l’equip, on participaven jugadors d’altres poblacions que no trobaven recursos per a jugar al futbol a les seves ciutats.

Després d’uns anys de treball intens, actualment el CEF Can Mir participa en 5 equips (dos equips de categoria Sènior que competeixen a la WeLeague7 de FEDAMAR i que hem impulsat amb el CE Horitzó; l’equip Infantil creat conjuntament amb RubíTEA per a nens amb autisme; i els equips Benjamí i Aleví de Sarrià –Barcelona- creats amb Cromo Suma, fundació amb nens i nenes amb Síndrome de Down.

Amb aquest reconeixement, el CEF Can Mir es situa como referent en el món del futbol inclusiu i adaptat, fita que ha estat possible “picant molta pedra” i amb la col·laboració d’altres entitats. I el més important: que molts nens, joves i adults gaudeixin del futbol, esport que els hi apassiona i que no sempre tenen facilitats i recursos per accedir a la seva pràctica.

Notícies relacionades publicades a altres mitjans:

CEF Can Mir

En línia

CEF Can Mir

Hola. 👋

Aquest és el What'sApp del Club Escola de Futbol Can Mir. Com podem ajudar-te?

12:30